Alchemia pieniądza Nicholas Dunbar

Alchemia pieniądza Nicholas Dunbar

Produkt: Alchemia pieniądza Nicholas Dunbar
Data dodania: piątek, 06 październik 2006
Recenzje: Napisz recenzję

Cena: 57,75zł

Opis:

W książce Alchemia pieniądza autor zrywa maskę tajemnicy i w porywający i przystępny sposób przedstawia pełną historię najsłynniejszej z finansowych katastrof.
Alchemia pieniądza jest w równym stopniu opowieścią o strategii i ludziach stojących za upadkiem jednego z największych na świecie funduszy hedgingowych, wyjaśnieniem mechanizmów funkcjonowania współczesnego rynku finansowego oraz krótką historią rozwoju tej przynoszącej miliardy dolarów branży.
Jednak poza nielicznymi podanymi do informacji publicznej faktami historię LTCM okrywa tajemnica. Zróżnicowana natura transakcji LCTM, których pełny obraz miały tylko najwyżej postawione w funduszu osoby, utrudniała rozwiązanie zagadki.

O autorze:
Nicholas Dunbar studiował fizykę w Wielkiej Brytanii w Manchesterze i Cambridge oraz w Stanach Zjednoczonych na Uniwesytecie Harvalda , gdzie otrzymał dyplom magistra nauk geo- i astrofizycznych. W tym okresie jego zainteresowania obejmowały wiele dziedzin-poczynając od mechaniki kwantowej i czarnych dziur, a na ewolucji i historii zmian klimatycznych na świecie kończąc. Był studentem między innymi Stephena Hawkinga w Cambridge i Stephena Jaya Goulda na Uniwersytecie Harvalda.
 


 


Reklama


Tarocistka Iwona

Magia TarotaReklama na naszej stronie

Correct Studio