Astrologia klasyczna Tom II, Stopnie - Hrabia S. A. Wronski

Astrologia klasyczna Tom II, Stopnie - Hrabia S. A. Wronski

Produkt: Astrologia klasyczna Tom II, Stopnie - Hrabia S. A. Wronski
Data dodania: sobota, 01 lipiec 2006
Recenzje: Napisz recenzję

Cena: 58,80zł

Opis:

II tom „Astrologii klasycznej” zawiera opis znaków Zodiaku z uwzględnieniem ich dokładnej specyfiki oraz szczegółowe informacje na temat poszczególnych stopni i roli poszczególnych planet w zależności od ich pozycji w znaku, dokładne dane o specyfice 1, 15 i 30°, interpretacje dekanatów, jak też wiele nigdzie nie publikowanych szczegółów.

Spis treści

Wprowadzenie
1. Znaki Zodiaku
1.1. Baran
1.2. Byk
1.3. Bliźnięta
1.4. Rak
1.5. Lew
1.6. Panna
1.7. Waga
1.8. Skorpion
1.9. Strzelec
1.10. Koziorożec
1.11. Wodnik
1.12. Ryby
2. Specyfika 1, 15 i 30 stopnia znaku
2.1. Specyfika 1 stopnia
2.2. Specyfika 15 stopnia
2.3. Specyfika 30 stopnia


Wprowadzenie

W tym tomie zaznajomimy się szczegółowo ze znakami Zodiaku. Jak wiadomo jest ich dwanaście. Każdy znak zawiera 30°. Noszą one stare nazwy, które przetrwały do naszych czasów: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby.

Te znaki Zodiaku, w których znajduje się ascendent, descendent MC, IC, Słońce, Księżyc, stellum odgrywają szczególną rolę w życiu i losie człowieka.

Już starożytni astrolodzy zauważyli, że w określonych miejscach zodiakalnego kręgu siła i wpływ planet oraz innych elementów horoskopu albo nasila się, albo słabnie, albo przybiera odcień neutralny. Drogą empiryczną potrafili uogólnić i usystematyzować te obserwacje. Jak się okazało, siła i wpływ planety zależy nie tylko do jej położenia w znaku, ale i od tego, w jakim miejscu znaku ona się znajduje.

Zodiakalny znak zawiera trzy dekanaty, po dziesięć stopni każdy i 72 termy. Do niedawna termy uważano za równe 5°. Współczesne badania pokazały jednak, że taki podział nie całkiem odpowiada prawdzie, dlatego trzeba było wykonać określoną korektę. Rezultaty analizy 4000 indywidualnych, współczesnych horoskopów zostały zaprezentowane w nowej tabeli term ze wskazaniem ich punktacji minusowej i plusowej (patrz. „Astrologia klasyczna” t. I, Aneks, tabela 6).

Także stopień jest bardzo ważnym czynnikiem astrologicznym i nie wolno go lekceważyć. Zawarta jest w nim potencjalna informacja, która może służyć jako klucz do głębszej analizy horoskopu i pomaga dostrzec unikalność danej jednostki. Stopień ma naturę transcendentną, dlatego analizuje się go jako oddzielny, symboliczny obraz, którego znaczenie jest ukryte do określonego momentu.

W starożytności szeroko wykorzystywano charakterystyki stopni. Zostały one opisane w „Gwiazdowych kalendarzach stopni”, „Sabiańskim kalendarzu” oraz w „Hinduskim”. Przy czym w tym ostatnim znaczenie nadaje się nie tylko samemu stopniowi, ale i każdej jego minucie oraz sekundzie. Kalendarz ten jest na tyle unikalny, że daje odpowiedzi na wszelkie pytania z dużą dokładnością. Współcześnie stopnie rozpatruje się z uwzględnieniem umiejscowienia w nich planet lub innych elementów horoskopu.

Jeśli w jakimś znaku (dekanacie, termie, stopniu) nie ma planety, to potencjał znaku (dekanatu, termy, stopnia) nie przejawia się i można powiedzieć, że znak (dekanat, terma, stopień) jest po prostu „głuchy i niemy”. Esencjalna natura każdej planety, termy i stopnia razem z esenscjalną naturą znaku Zodiaku, dekanatu, termy i stopnia, w których się znajduje, daje specyficzną informację, która pozwala wyciągnąć wnioski o konstytucji człowieka, jego temperamencie, charakterze, moralności, cechach wewnętrznych, talentach, zdolnościach, skłonnościach, sposobie myślenia, psychice, somatyce, postępowaniu i sposobie życia.

Każdy zodiakalny znak, dekanat, terma i stopień mają określone planety-władców. Planety te pod względem swoich właściwości najbardziej odpowiadają naturze określonego znaku (dekanatu, termy, stopnia). Zamiana władcy następuje zgodnie ze znanymi prawami kosmicznymi, a ich wspólny wpływ jest określany przez kosmobiologiczne reguły i zasady.

W pierwszym rozdziale tego tomu podaję interpretacje każdego stopnia zodiakalnego kręgu. Jednocześnie opisuję ogólną charakterystykę znaków, a także pokazuję stopień wpływu gwiazd stałych na ten lub inny stopień Zodiaku. Znaczenia dwóch ostatnich minut stopnia mają mieszany charakter.

W drugim rozdziale analizuję specyfikę niektórych stopni i właściwości planet znajdujących się w nich.


1. Znaki Zodiaku

1.1. Baran

21 marzec – 20 kwiecień

Ogólna charakterystyka znaku

Znak: męski (pozytywny), ognisty, kardynalny.

Władca: Mars i Pluton w retrogradacji.

Egzaltacja: Słońce.

Excil*: Wenus i Chiron w retrogradacji.
* W języku polskim używa się też określenia „na wygnaniu” (przyp. tłum). Fall**: Saturn i Uran w retrogradacji.
** W języku polskim używa się też określenia „w upadku” (przyp. tłum).
Konstytucja: atletyczna. Potężna pierś, silna muskulatura. Twarz pociągła, szczupły, wysunięty podbródek, charakterystyczny nos, niewielkie, głęboko osadzone oczy. Przednie zęby duże, wystające. Na głowie lub twarzy często znajdują się szramy, blizny lub pieprzyki. Włosy w kolorze rudawym, ciemnokasztanowym lub piaskowym, włosy proste, twarde lub kręcone w przypadku południowej półkuli.

Temperament: choleryczny, impulsywny, agresywny.

Pozytywne cechy charakteru: myślenie naukowe, logika, duma, wiara w siebie, niezłomność ducha, zdecydowanie, rześkość, śmiałość, odwaga, męstwo, bohaterstwo, dążenie do celu, wytrwałość, inicjatywa, przedsiębiorczość, ambicja, duża siła przebicia, optymizm, entuzjazm, zapał, aktywność, „marsowa” energia.

Negatywne cechy charakteru: drażliwość, pobudliwość, zapalczywość, impulsywność, niecierpliwość, upór, kłótliwość, nieostrożność, skłonność do różnego rodzaju przesady i sensacji, nieokiełznane namiętności, agresywność, despotyzm, tyrania.

Słabe miejsca w organizmie i ciele: głowa, mózg, system nerwowy w obrębie głowy, twarz, oczy, uszy, zęby, język, nos, obszar jamy ustnej, górna szczęka, podbródek.

Choroby: wyżej wymienionych części ciała i narządów; bóle głowy, zębów, choroby oczu, ślepota, malaria, febra, procesy zapalne, infekcje (odra, ospa, szkarlatyna, czerwonka, róża, żółtaczka, trąd), ropnie, czyraki, wysypki; rany na głowie i twarzy; operacje, utrata krwi; paraliż; ugryzienia jadowitych płazów.

Metal: żelazo.

Minerały: jako talizman – czerwony jaspis. W ogóle – rubin, granat, diament, hinduski karneol. Specyfika: dla urodzonych od 21 do 31 marca – heliotrop; od 1 do 10 kwietnia – chryzoberyl, złoty kwarc; od 11 do 20 kwietnia – heliotrop i topaz.

Flora: rośliny z kolcami, z posmakiem goryczy, w zapachu ostre i gryzące, a także jadowite; drzewo oliwkowe, mak ognisty, pieprz, gorczyca, por, czosnek, dynia, owies, pszenica, gryka, konopie, kolcolist, imbir, rzodkiew, rabarbar, pokrzywa, ziemniaki, kapusta, buraki, marchew, groch, fasola, pietruszka, pomidory, orzechy, poziomka, winogrona, rodzynki, rzepa, jabłka, banany, owoce cytrusowe, aronia, rokitnik, berberys, głóg, kalina, czarna jagoda, janowiec.

Fauna: drapieżniki, tygrys, wilk, dzik, koń, muł, pies, baran, koza, ryby, zwierzyna łowna, sęp, sowa, skorpion, pająk, jadowite węże.

Mikroelementy: fosforan potasu, fosfor.

Witaminy: A, B, C.

Liczby: 5, 7, 9.

Dzień: wtorek.

Kolor: czerwony, ognisty.

Państwa i regiony: Niemcy, Anglia, Dania, Holandia, Izrael, Palestyna. Sycylia, Burgundia, południowa część Polski.

Miasta: Florencja, Marsylia, Padwa, Saragossa, Wenecja, Kapua, Kraków, Utrecht, Birmingham, Bergamo.

Krótka informacja

Znak Barana daje człowiekowi magnetyzm, elektryzujące właściwości, emocjonalność, niewyczerpane siły życiowe, energię, wolę. Baranowi właściwe są szybkie reakcje, impulsywność, zapalczywość, drażliwość, niecierpliwość, kategoryczność, samowola, pobudliwość, agresywność, wojowniczość, które mogą doprowadzać go do skrajności i ekstremalizmu, szczególnie w chwila silnego duchowego wzburzenia.

Barany bardzo lubią coś organizować, jako że są przekonane, iż zawsze zrobią lepiej niż inni. Duże ambicje i dążenie, by nigdy i w niczym nie pozostać z tyłu rodzą wysokie cele. Ale mogą one pozostać na poziomie zamiarów albo z powodu braku cierpliwości, w przypadku, gdy sprawa przyjmuje rutynowy charakter, albo z powodu utraty zainteresowania nią. W takim przypadku Barany starają się przerzucić daną sprawę na barki kogoś innego, co stwarza im nie mało problemów prowadzących do ostrych zmian w ich życiu.

Główną pomocą we wszystkich ich sprawach i inicjatywach są rzetelność, hojność, uczciwość, sprawiedliwość, pomysłowość i duch racjonalizatorski, a także wierność swoim ideałom, oddanie sprawie i partnerowi.

Większość ludzi spod tego znaku osiąga swoje życiowe cele, wysoki status społeczny i materialną pomyślność dzięki pozytywnym rysom swego charakteru, jeśli potrafią okiełznać niektóre negatywne cechy, które przeszkadzają im w pracy i w stosunkach z ludźmi.

Utrzymując kontakty z ludźmi, którzy znajdują się pod silnym wpływem znaku Barana, należy być uprzejmym, mówić wprost, bez osłonek, odnosić się do nich grzecznie, sprawiedliwie i z szacunkiem. Tylko w takim przypadku osiągnie się pożądany rezultat. Najlepszym sposobem na to, by zainteresować Barana swoją ideą to zaproponować mu, by stanął na czele danej sprawy i powiedzieć, że zająć się nią trzeba natychmiast. Warto przy tym podkreślić, że tylko on, Baran, jest wstanie ruszyć sprawę z miejsca. Nie jest wykluczone, że na Twoją ideę on odpowie całą masą swoich, podobnych. Jeśli widzisz, że Twoja idea jest zgodna z nimi, natychmiast się zgadzaj, dopóki płonie w nim zapał. Barany nie lubią przestojów i oczekiwania. Tutaj jest ich słabe miejsce – biorą się za sprawę nie zaplanowawszy go z niezbędną dokładnością, to ludzie zrywu.

Barany to urodzeni liderzy, wodzowie, szefowie. Ich filozoficzny sposób myślenia, silna logika, zdolność operowania przekonującymi argumentami i dokładnymi faktami pozwalają im na stanie się przywódcą każdej sprawy, partii, społeczności lub nawet państwa. Często spotyka się ich na stanowiskach ministrów i szefów resortów lub jako dowódcy jednostek taktycznych wojska. Barany mogą także zarządzać laboratoriami naukowo-badawczymi, kierować katedrą lub instytutem.

Lata życia 5-9, 19-23, 30-31, 43-48, 75-77 często bywają szczególnie znaczące i właściwe są im nagłe i ostre zmiany i transformacje.

Specyfika znaku

Oprócz ogólnej charakterystyki powinniśmy poznać niektóre specyficzne właściwości znaku Barana.

Barany urodzone 21 marca wyróżniają się dużą żywotnością, siłą fizyczną, energią, śmiałością, odwagą, szlachetnością oraz swoimi etycznymi i moralnymi właściwościami. Zawsze spieszą z pomocą tym, którym jest ona potrzebna, chronią słabych i bezbronnych.

Barany urodzone od 22 do 31 marca mają bardziej skromny charakter. Cechuje je duży intelekt i kultura wewnętrzna. Urok, wola, upór i konsekwentne dążenie do celu pomagają im w realizacji tego, co sobie wyznaczyli. Występuje u nich silne dążenie do zdobywania wiedzy i mają pięknie rozwiniętą intuicję. Są bardzo inteligentni, uprzejmi, doskonale panują nad sobą i wywierają silny wpływ na otoczenia. W miłości mają skłonność do kaprysów, ale są uczciwi, porządni, wierni, oddani, szlachetni i wielkoduszni.

Barany urodzone od 1 do 10 kwietnia mają wygląd zewnętrzny różniący ich od poprzednich, są bardziej delikatni i eleganccy, ale zdrowie posiadają dobre, a psychikę stabilną. Umieją wytrzymać wszelkie uderzenia i przewrotności losu. Cechuje ich filozoficzny sposób myślenia i dość często posiadają talenty artystyczne. Są towarzyscy, ale niestety skłonni do częstych zmian partnerów w miłości, choć kochają namiętnie.

Barany urodzone od 11 do 20 kwietnia posiadają błyskotliwy umysł i dobrą pamięć. Bez względu na ich nieśmiałość, wstydliwość, zahamowania, bywają nad wyraz dumni i samolubni. Z negatywnych cech należy jeszcze wymienić cynizm i pragnienie pochwał. W miłości są niejednoznaczni, z jednej strony starają się wzbudzić zaufanie do siebie i szacunek, a z drugiej narzucają swoją wolę, swoje kaprysy, swoje wymysły.

Interpretacja dekanatów

1. dekanat: 0° – 10°

Władcy – Mars i Pluton w retrogradacji.

Tutaj maksymalnie przejawia się esencjalna natura znaku, wiele zależy też od położenia Marsa i Plutona w retrogradacji. Dekanat ten daje potencjalnie swoim podopiecznym wolę, niewyczerpaną „marsjańską” energię, nieustraszoność, odwagę, zdecydowanie, konsekwencję w dążeniu do celu, wiarę w siebie i talent organizatorski, a także krnąbrny, agresywny charakter. Los zmienny, ale wybitny. Często są to pionierzy, odkrywcy, działacze społeczni lub polityczni. Sukcesy w pracy badawczej. Możliwe urazy i rany głowy i twarzy.

2. dekanat: 10° – 20°

Władca – Słońce.

Siła, władza, szlachetność, wielkoduszność, duma, poczucie wartości własnej, ambicje, dążenie do celu, hojność, ekstrawagancja, impulsywność, szczerość, uczciwość. Talent dyplomatyczny. Człowiek gardzi zdradą i podłością. Sukces może przynieść praca w aparacie państwowym, stanowiska kierownicze, służba w wojsku. Ludzie ci starają się wykorzystać życzliwość otoczenia: rodziny i bliskich, przyjaciół i znajomych, a nawet osób postronnych.

3. dekanat: 20° – 30°

Władca – Jowisz i Neptun w retrogradacji.

Natura ogromnie namiętna, wrażliwa, lubiąca rozrywki i przyjemności, błyszcząca wesołym charakterem i bystrym umysłem o filozoficznym sposobie myślenia. Wysokie poczucie sprawiedliwości. Charakter miękki. Czuły, życzliwy, ale z podwyższonym poziomem impulsywności i dumy. Nierzadko zdolności bioenergoterapeutyczne, szczególnie jeśli Neptun połączony jest aspektem z Księżycem. Zainteresowanie problemami społecznymi, nauką, religią, tradycjami kulturowymi, mistyką. Często miłość do świata sztuki, szczególnie do poezji. Los niezbyt pomyślny.

Pięciostopniowa skala znaku Barana

0° – 5° (+)

Średni wzrost. Sprężysta budowa ciała. Twarz szeroka i śniada, wystające kości policzkowe. Włosy ciemno-rude.

Cechy charakterystyczne: aktywność, dynamizm, wytrwałość, siła przebicia, bogata wyobraźnia, roztropność.

5° – 10° (-)

Silna budowa ciała. Twarz podłużna i śniada. Włosy ciemne.

Cechy charakterystyczne: samozadowolenie, nieostrożność, pamiętliwość.

10° – 15° (-)

Wzrost średni. Krucha budowa ciała. Śniada, przyjemna twarz.

Cechy charakterystyczne: stateczność, powaga, sprawność myślenia, logika, rozsądek, intelekt, dar oratorski.

15° – 20° (+)

Proporcjonalna budowa ciała. Zdrowy kolor skóry. Włosy ciemnokasztanowe.

Cechy charakterystyczne: subtelność duszy, szlachetność, wielkoduszność, śmiałość, odwaga, różnorodne zdolności.

20° – 25° (+)

Średni wzrost. Twarz pociągła. Oczy żywe, bystre.

Cechy charakterystyczne: porywczość, kłótliwość, upór aż do krnąbrności.

25° – 30° (-)

Wzrost wysoki. Proporcjonalna budowa ciała. Surowe rysy twarzy.

Cechy charakterystyczne: ambicje, upór, wytrwałość, śmiałość, męstwo, popędliwość.

Interpretacja stopni znaku Barana

0° – 1°. Sfera realizacji.

Władca – Mars i Pluton w retrogradacji.

Krytyczny stopień: 0°00'00''.

Wyrazista indywidualność, oryginalność, zdecydowanie. Rozum, wola, energia, wysoka samoświadomość. Pracowitość, chęć do pracy, duże ambicje. Człowiek, który jest twórcą swego losu. Dobrze, jeśli potencjał seksualny sublimuje się w twórczą energię, którą można wykorzystać zarówno w sferze nauki i techniki, jak i w świecie sztuki.

Przy uszkodzeniu* – podwyższona agresywność, kłótnie, konflikty. Popędliwość w decyzjach i działaniach. Dużo kłopotów i przeszkód, które z trudem, ale zostaną pokonane.

* Przy uszkodzeniu oznacza zarówno tu, jak i dalej to, że planeta znajdująca się w danym stopniu ma negatywne aspekty lub że te aspekty mają władcy danego stopnia. Szczególnie silny wpływ mają negatywne aspekty Marsa, Saturna, Urana i Plutona.

1° – 2°. Sfera realizacji.

Władca – Słońce.

Aktywność, inicjatywa, przedsiębiorczość, praktycyzm, upór, wytrwałość, wiara w siebie. Śmiałość, duma, poczucie wartości własnej, wiara w swoje siły. Wojowniczość, umiejętność zwyciężania. Duży talent organizatorski, niezależność, dążenie do swobody działania. Zdolność do koncentracji na czymś jednym. Osiągnięcie wysokich poziomów w nauce, szczególnie w matematyce. Liczni przyjaciele pomagają w zrealizowaniu wyznaczonych celów życiowych.

Przy uszkodzeniu – chorobliwa duma, agresywność, silny niepokój duchowy, wewnętrzna trwoga. Uczucia zazdrości i zawiści, wyniosłość i pycha rodzą całe zastępy jawnych i skrytych wrogów. Około 1°14' często obserwuje się fizyczna lub psychiczne słabości, niepowodzenie, samozniszczenie, działanie brutalnej siły zewnętrznej.

Koniunkcja z gwiazdą stałą Deneb-Kaitos: ograniczenia, przeszkody, bariery, prawdopodobieństwo przedwczesnej nagłej śmierci.

2° – 3°. Sfera realizacji.

Władca – Wenus i Chiron w retrogradacji.

Serdeczność, delikatność, miękkość z jednej strony, zaś twardość, niezłomność i ambicje z drugiej. Spokój, porządność, pokojowość. Idealistyczne dążenia realizują się w konkretnych działaniach. Natura towarzyska, wielu przyjaciół. Umiejętność wygodnego urządzenia się w życiu. Upodobanie do nauk stosowanych, do wiedzy tajemnej, do wszystkiego, co piękne, eleganckie, a także do płci przeciwnej.

Przy uszkodzeniu – przesadna duma, chytrość, podstępność, dwulicowość. Niepotrzebne troski i kłopoty w następstwie nieprzemyślanych, popędliwych działań i postępków. Należy wystrzegać się wrzodów i chorób kości.

3° – 4°. Sfera realizacji.

Władca – Merkury i Prozerpina.

Wysoka duchowość, inteligencja, samokontrola, opanowanie, bystry umysł, pomysłowość, chytrość, podstępność, dyplomacja, zdolności przystosowawcze. Szybkie reakcje. Upodobanie do nauki i pracy naukowo-badawczej, do nauk stosowanych, okultyzmu i wiedzy tajemnej, do nie zbadanych tajemnic przyrody i Wszechświata, do świata sztuki, zajęć sportowych, szczególnie tam, gdzie dominuje ruch i prędkość, spryt i zwinność. Uczestniczenie w procesach społecznych i politycznych.

Przy uszkodzeniu – wewnętrzne sprzeczności, zmaganie się ze sobą, konflikty, duchowa ekspansja, próżność, chełpliwość, gwałtowność, ordynarność, przemoc. Nie liczy się ze zdaniem innych. Rozrzutność lub nadmierna hojność. Zagrożenie dla wolności osobistej, niezależności, samodzielności. Rany, urazy, wole.

4° – 5°. Sfera realizacji.

Władca – Księżyc.

Natura zdecydowana, władcza, chociaż wielkoduszna. Gorliwość, staranność, troskliwość, dokładność, rzetelność, pracowitość, chęć do pracy. Kariera, pozycja społeczna i dobra materialne zdobywa własna pracą. Dzięki walce odnosi zwycięstwa. Z czasem osiąga i sławę, i popularność. Zdolności twórcze najpełniej ujawniają się w świecie sztuki.

Przy uszkodzeniu – przeszkody, niebezpieczne przygody; okrucieństwo, nieczułość, nielitościwość dochodzące do despotyzmu, tyranii, a nawet zezwierzęcenia (Mars, Saturn). Uszkodzenie ze strony Słońca może doprowadzić do przemocy i przestępstw. Nierzadko zagrożenie życia, wrodzone wady (kaleka od urodzenia), okaleczenie (nabyte), uszkodzenie oczu lub inny zewnętrznie wyraźnie widoczny defekt (Mars), czasem negatywny wpływ na rozsądek (Saturn).


324 strony 

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Podręcznik energetycznego uzdrawiania. Donna Eden
Podręcznik energetycznego uzdrawiania. Donna Eden
Golden Botticelli Tarot instrukcja po polsku
Golden Botticelli Tarot instrukcja po polsku
Alchemy 1977 England Tarot instr. po polsku
Alchemy 1977 England Tarot instr. po polsku
Gothic Tarot Anne Stokes instrukcja po polsku
Gothic Tarot Anne Stokes instrukcja po polsku
Astrologia klasyczna Tom III hrabia S. A. Wronski, t. III, Domy
Astrologia klasyczna Tom III hrabia S. A. Wronski, t. III, Domy

Promocje

CzaroMarownik 2018
22,40zł
Stara cena:
28,00zł

Klinika spełnionych nadziei mgr Adam Ziółkowski
11,55zł
Stara cena:
20,90zł
Reklama


Tarocistka Iwona

Magia TarotaReklama na naszej stronie

Correct Studio