Bóle głowy - lekarz rodzinny Tylżanowska-Kisiel Joanna

Bóle głowy - lekarz rodzinny Tylżanowska-Kisiel Joanna

Produkt: Bóle głowy - lekarz rodzinny Tylżanowska-Kisiel Joanna
Data dodania: niedziela, 28 sierpień 2011
Recenzje: Napisz recenzję

Cena: 14,00zł

Opis:

Zdrowie w pigułce

Może być ostry, świdrujący, przeszywający, tępy, pulsujący, jedno- lub obustronny. Ból głowy - któż z nas go nie zna? Neurolodzy wyróżniają kilka rodzajów tego stanu, różniących się czasem trwania, stopniem nasilenia, a także czynnikami sprawczymi. Do głównych przyczyn bólu głowy należą: palenie papierosów, przemęczenie, stres, niewyspanie, nadużywanie alkoholu, uzależnienie od leków przeciwbólowych, a także predyspozycje genetyczne. Jeżeli chcesz wiedzieć, skąd biorą się Twoje bóle i jak je uśmierzyć, przeczytaj tę książkę. Dowiesz się z niej:

* jak prawidłowo zdiagnozować to zaburzenie neurologiczne,
* jaki tryb życia może złagodzić podobne dolegliwości,
* jakie leki są najskuteczniejsze dla poszczególnych rodzajów bólu głowy,
* w jakich przypadkach konieczne jest leczenie operacyjne.

Seria Lekarz rodzinny to nieocenione źródło informacji pomagające zrozumieć podstawowe zagadnienia związane z daną chorobą. Informacje są przedstawione w dostępny sposób i nie pomijają żadnych istotnych szczegółów. Wszystkie książki powstały pod czujnym okiem ekspertów, w oparciu o najnowsze, kompleksowe dane.
Weź swoje zdrowie we własne ręce i zacznij aktywnie
wpływać na przebieg choroby. Tak wiele zależy od Ciebie.

Katarzyna Wrotek jest doktorem nauk medycznych, specjalistką chorób wewnętrznych i alergologii. Przez wiele lat była pracownikiem naukowo-dydaktycznym Akademii Medycznej w Warszawie. Obecnie pracuje jako alergolog w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym.

110 stron