Duchowy wymiar ciąży-Dr Shawn A Tassone Dr Kathryn M Landgerr

Duchowy wymiar ciąży-Dr Shawn A Tassone Dr Kathryn M Landgerr

Produkt: Duchowy wymiar ciąży-Dr Shawn A Tassone Dr Kathryn M Landgerr
Data dodania: wtorek, 24 luty 2015
Recenzje: Napisz recenzję

Cena: 33,00zł

Opis:

Jeśli planujesz zajść w ciążę lub już oczekujesz przyjścia na świat swojego dziecka… Jeśli zmagasz się z trudnościami któregoś z etapów ciąży lub masz obawy związane z tym wyjątkowym stanem… Jeśli chcesz, aby twój partner w pełni zrozumiał ciebie w czasie ciąży… Sięgnij do tego wyjątkowego przewodnika, który przygotuje cię do ciąży, a następnie przeprowadzi przez te niezwykłe dziewięć miesięcy.

Książka napisana została przez ginekologów-położników z wieloletnią praktyką, a jednocześnie rodziców czwórki dzieci. Autorzy, w oparciu o medycynę konwencjonalną i praktyki duchowe, stworzyli przewodnik po codziennej praktyce w trakcie ciąży zarówno na poziomie fizycznym, jak i duchowym. Dzięki temu zrozumiesz kolejne etapy ciąży, nawiążesz więź z dzieckiem od pierwszych dni jego życia, a przede wszystkim odnajdziesz się w roli matki.

Masz szansę odbyć podróż bohaterki, która obejmuje trzy trymestry ciąży, poród oraz etapy poporodowe, a także przeżyć je na poziomie emocjonalnym, fizycznym i duchowym, oraz rozwinąć świadomość swoją i swojego dziecka.

Ponadto, w publikacji znajdziesz praktyczne ćwiczenia medytacyjne, ćwiczenia oddechu oraz jogi przygotowane przez wykwalifikowaną instruktorkę i doulę.
 

Wyrusz wyjątkową i niepowtarzalną podróż od ciąży do macierzyństwa!

 

 

Fragment książki


Przekraczanie pierwszego progu

Gratulacje! Jesteś oficjalnie na drodze do macierzyństwa. Wyruszasz w duchową podróż pełną wzniesień i upadków oraz towarzyszących im emocji. Gwarantujemy, że będzie ona tego warta. Ścieżka od zapłodnienia do porodu jest bohaterską podróżą z tobą w roli głównej. Zgodnie z klasyczną „podróżą bohatera”, gdy zachodzisz w ciążę i zaczyna kształtować się w tobie nowe życie, twoje serce, umysł i dusza stają się podłożem zmiany. Jesteś ucieleśnieniem miejsca transformacji pomiędzy światami: nienarodzonego i narodzonego. Z pustki potencjalnej energii zabłysnęła iskra życia, która świeci w twoim łonie.

Rozwijające się dziecko łączy cię z przeszłymi pokoleniami – rodzicami, dziadkami, pradziadkami. Bez względu na tradycję i kulturę twojej rodziny, dziecko łączy cię z historią i legendą starożytności, tworząc nierozerwalne połączenie pomiędzy pokoleniami. Prokreacja przenika święte księgi większości tradycji. Przekazywanie nauk, opowieści, tradycji i rytuałów jest imperatywem religijnym i kulturowym – świętą powinnością, więc witanie nowego życia w rodzinie jest przesiąknięte zwyczajami, które mogą mieć setki lat.

Nowy duch i rozwijające się dziecko łączy ciebie i twojego partnera z boskością – stwórcą wszystkiego, bogiem i boginią. Rodzice są duchowym pomostem między ludzkością a boskością. W miarę gdy ciąża ukorzenia się w łonie, a pierwsze przeczucia, że naprawdę będziesz miała dziecko, tańczą w twojej wyobraźni, zaczynasz się zmieniać wewnątrz. Komórki wewnątrz ciebie dzielą się i rosną, formując narząd, który będzie karmił twoje dziecko przez kolejne dziewięć miesięcy.
We współczesnej kulturze często zaniedbuje się życie wewnętrzne oczekującej dziecka matki oraz samego dziecka. Skupiamy się na tym, co fizyczne. Spodziewanym elementem ciąży są badania, w tym także USG, ale często ignoruje się bardziej subtelne, emocjonalne i duchowe aspekty tego cudownego okresu wżyciu. Jako małżeństwo ginekologów-położników, którzy wychowali czworo własnych dzieci, wierzymy, że ciało, umysł i dusza są równymi partnerami w podróży, jaką jest ciąża. Ciąża udana jest w pełni świadoma. Duchowa ciąża jest, w gruncie rzeczy, ciążą uważną. To podejście oferuje ścieżkę, na której, w miarę nawiązywania więzi z duszą dziecka, przemieniasz własną duszę. Podczas gdy twoje ciało przygotowuje się na narodziny nowego życia, ty przygotowujesz się do narodzin nowej siebie.

I tak rozpoczyna się twoja bohaterska podróż.

[fragment Części I, s. 33-34]

 

304 strony 


Promocje

CzaroMarownik 2018
22,40zł
Stara cena:
28,00zł

Klinika spełnionych nadziei mgr Adam Ziółkowski
11,55zł
Stara cena:
20,90zł
Reklama


Tarocistka Iwona

Magia TarotaReklama na naszej stronie

Correct Studio