Dyskretne szaleństwo, Mindy McGinnis

Dyskretne szaleństwo, Mindy McGinnis

Produkt: Dyskretne szaleństwo, Mindy McGinnis
Data dodania: piątek, 21 lipiec 2017
Recenzje: Napisz recenzję

Cena: 33,00zł

Opis:

Budzący dreszcze thriller o seryjnym mordercy i dotkniętej traumą młodej kobiecie

Grace Mae doskonale wie, czym jest szaleństwo. Otacza ją z każdej strony. Zesłana do przytułku dla obłąkanych w Bostonie, ciężarna i głodzona dziewczyna niemal niknie w oczach. Milczenie to jedyny azyl, który jednak nie pozwala zapomnieć o dawnej krzywdzie.

Pomimo drastycznych warunków, w jakich przebywa Grace, pewnego dnia dostrzega ją wyszkolony frenolog i amator psychologii kryminalnej doktor Thornhollow. To on odkrywa potencjał genialnego umysłu dziewczyny i widzi w niej partnerkę w badaniu mrocznych zagadek.

Wkrótce para wspólników wplątuje się w poszukiwania seryjnego mordercy młodych kobiet. Grace, mierząc się z demonami przeszłości, próbuje wytropić zabójcę. Skrywana trauma nie daje o sobie zapomnieć, a zadanie staje się nie lada wyzwaniem.

___

Za murami przytułku dla obłąkanych skrzywdzona dziewczyna i lekarz rozpoczynają szaleńczą krucjatę przeciw zwyrodnialcom. Zaskakująca gotycka powieść, która zabierze czytelnika w najciemniejsze zakamarki ludzkiego umysłu i przypomni jak traktowano go w przeszłości. Czy w każdym z nas skrywa się szczypta szaleństwa, a jedynie niektórzy zachowują w tej kwestii większą dyskrecję?

– Olga Kowalska z WielkiBuk.com

Doskonały thriller osadzony w wyjątkowo urzekającej scenerii XIX-wiecznego psychiatryka z wyjątkowo nietypową parą detektywów. Można się w nim zakochać do szaleństwa.

 Daniel Muniowski, Strefa Czytacza

Książka, która ciągle zaskakuje, a wartka akcja i charyzmatyczni bohaterowie nie pozwalają o sobie zapomnieć.
 

– Urszula Słomińska, słomka

 

McGinnis doskonale potrafi zbudować sylwetki bohaterów. Główna postać, Grace nie jest pozbawiona wad, ma skomplikowaną osobowość i zmaga się z intensywnym bólem, który doprowadza jej świadomość do najmroczniejszych punktów. Szalenie intrygująca i godna polecenia książka.

– „School Library Journal”

Szczodry bukiet pełen zwrotów akcji i mrocznych intryg. Podczas gdy inni pisarze raczą czytelników opowieściami o względnie „normalnych” ludziach, McGinnis zabiera nas w podroż bez trzymanki i przedstawia bohaterkę z problemami psychicznymi i mentalnymi, które odbijają się echem w jej duszy. Autorka zdecydowanie potrafi opowiedzieć dobrą historię.

– „USA Today”

Ta opowieść iskrzy. Każda osoba, którą spotyka Grace – obłąkana bądź taką okrzyknięta – zdaje się do bólu autentyczna.

– „Kirkus Reviews”

___

Mindy McGinnis – bestsellerowa autorka i laureatka prestiżowej nagrody im. Edgara Allana Poe. Pracuje w bibliotece w Ohio. Absolwentka literatury na Otternbein University, nie widzi nic złego w posiadaniu dziewięciu kotów. Dwa psy dla równowagi też nie zaszkodzą. Mindy prowadzi bloga dla aspirujących pisarzy, przeprowadza wywiady z agencjami literackimi i licznymi autorami debiutów oraz innych powieści.

 

392 strony 


Nowości
Reklama


Tarocistka Iwona

Magia TarotaReklama na naszej stronie

Correct Studio