Grom z jasnego nieba i inne opowiadania, Elizabeth McCracken

Grom z jasnego nieba i inne opowiadania, Elizabeth McCracken

Produkt: Grom z jasnego nieba i inne opowiadania, Elizabeth McCracken
Data dodania: piątek, 21 lipiec 2017
Recenzje: Napisz recenzję

Cena: 33,00zł

Opis:

Opowiadania Elizabeth McCracken to dziewięć mocnych, intensywnych historii, zaprawionych charakterystycznym humorem, empatią oraz lirycznym stylem. Czytelnik prowadzony jest pośród kruchej przestrzeni pomiędzy miłością a samotnością. W uniwersum McCracken ból w sercu zawsze przeplata się z zaczarowanymi chwilami radości, które przypominają nam o cudzie życia. Śmiech dziecka, papuga mówiąca z okropnym francuskim akcentem to przebłyski ciepła na tle dotkliwych wydarzeń. Śmierć, kalectwo, niepokojące myśli czy przemoc – to tylko niektóre tematy, które porusza McCracken. Choć nie rozpieszcza czytelnika, podsuwając mu szczęśliwe i oczywiste zakończenia, nie sposób oderwać się od  tej hipnotyzującej lektury.

To cudownie ekscentryczny, poruszający i orzeźwiający zbiór opowieści

___

Piękny twór upleciony z humoru, empatii oraz unikatowej i magicznej mocy malowania słowem jest powodem, dla którego proza Elisabeth McCracken może być uznana za wyśmienitą. – „The New York Times” Reviews

Jednocześnie bawi i łamie serce. – „The Boston Globe”

Czysta rozkosz: słodko liryczne, nienagannie skonstruowane zdanie wyprzedza kolejne tej samej wyśmienitej jakości. – „Chicago Tribunes”

___

Elizabeth McCracken – amerykańska autorka, która urodziła się w 1966 roku w Bostonie. Jest żoną pisarza Edwarda Careya, z którym ma dwójkę dzieci. Przed ich urodzeniem poroniła. To traumatyczne wydarzenie było inspiracją do przelewania emocji na papier. Obecnie mieszka i tworzy w Nowym Jorku.

 

272 strony 


Nowości
Reklama


Tarocistka Iwona

Magia TarotaReklama na naszej stronie

Correct Studio