To nie przypadek Plimmer Martin, King Brian

To nie przypadek Plimmer Martin, King Brian

Produkt: To nie przypadek Plimmer Martin, King Brian
Data dodania: poniedziałek, 11 maj 2009
Recenzje: Napisz recenzję

Cena: 20,79zł

Opis:

Historyczne i współczesne teorie przypadku:
od fizyki atomowej do plotki,
od psychoanalizy do rachunku prawdopodobieństwa

Dziesięcioletnia Laura Buxton wypuszcza balon z ogródka w Staffordshire. Balon ląduje 200 kilometrów dalej w ogrodzie innej dziesięcioletniej Laury Buxton. W Alabamie mieszkają dwie siostry. Pewnego dnia każda z nich postanawia odwiedzić tę drugą. Jadą identycznymi dżipami; po drodze zderzają się i obie giną w tym samym wypadku. Przypadek? Zbieg okoliczności? Czy coś więcej? Martin Plimmer dziennikarz i radiowiec, i Brian King nagradzany autor serialu dokumentalnego i reportaży dla BBC Radio 4 przytaczają ponad 200 intrygujących opowieści o niezwykłych zbiegach okoliczności. Od magii sympatycznej przez perypetie hazardzistów po tajemnicze współzależności cząstek subatomowych tropią przypadek pod jego licznymi postaciami, ukazują jego wpływ na nasze życie i próbują odpowiedzieć na pytanie: czemu przypadek ma tak doniosłe znaczenie nawet dla największych niedowiarków spośród nas?

Podwójna katastrofa
Proroczy szyld
Titan i Titanic
Klątwa mumii
Pechowy samochód Jamesa Deana
Podobne morderstwa
Bliźniacza śmierć
Sceptycy widzą tu tylko działanie praw rządzących prawdopodobieństwem. Na ile jednak było prawdopodobne, że matematyk Ian Stewart zostanie trafiony meteorytem właśnie w chwili, gdy będzie omawiać prawdopodobieństwo takiego zdarzenia?

Czy jesteśmy igraszką w czyichś rękach? A może przypadek pozwala nam dostrzec związki pomiędzy wszelkimi elementami wszechrzeczy, połączonymi siecią współzależności, których istoty możemy się zaledwie domyślać
200 stron 


Reklama


Tarocistka Iwona

Magia TarotaReklama na naszej stronie

Correct Studio