Tarocista 9-10 (kwartalnik)

Tarocista 9-10 (kwartalnik)

Produkt: Tarocista 9-10 (kwartalnik)
Data dodania: piątek, 11 maj 2012
Recenzje: Napisz recenzję

Cena: 39,98zł

Opis:

Produkt: Tarocista 09_10 nr 3-4(9-10)/2011
Wymiary: A5 200 x 145 mm
Opis: 180 s., miękka okładka, druk czarno-biały
Wydawnictwo: Albireo s.c. 2011
Cena: 39,98zł

W najnowszym numerze kwartalnika "Tarocista" polecamy artykuły o planowaniu czasu z tarotem oraz o rozwoju symboliki dwóch najbardziej kontrowersyjnych kart w historii tarota: Śmierci i Diabła. Warto również prześledzić przemiany tarotowego lwa i znaczenia karty Siła. W numerze znajduje się artykuły o interpretacjach kart dworskich oraz o kartach bramach z Dworu Denarów. W numerze prezentowanych jest dwadzieścia nowych rozkładów kart z przykładami interpretacji dotyczących inwestycji biznesowych, dzieci i rodziny, gry w totka i mody.

SPIS TREŚCI

Od redakcji

NAUKA TAROTA
3 Dworska etykieta IZABELA PODLASKA-KONKEL
Przedstawiamy różne odsłony kart dworskich oraz sposoby ich interpretacji. Opisujemy, jak figury są powiązane z wielkimi arkanami i w jaki sposób interpretować je w konkretnych przypadkach. Prezentujemy też dwa rozkłady "Przyjaciele i wrogowie" oraz "Miłość czy przyjaźń?".

17 Karta Siła
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Sekrety interpretacji karty Siła, jej znaczenie w pytaniach o miłość, związki, pracę i zdrowie.

20 Karta Pustelnik
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Jak interpretować kartę Pustelnik? Przedstawiamy jej symbolikę oraz znaczenie w pytaniach o miłość, pracę i zdrowie.

TAROT W PRAKTYCE

23 Planowanie z tarotem
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Kiedy zaczynasz dzień, planujesz podróż lub zastanawiasz się, co przyniesie ci najbliższy rok, możesz użyć kart tarota, aby poznać bieg wydarzeń i dobrze rozplanować czas. Specjalne rady, czego unikać, a jak postępować, aby najwięcej zyskać, pozwolą nam jak najlepiej wykorzystać okoliczności i przygotować się na nieznane.

34 Karty bramy cz. V. Denary
IZABELA PODLASKA-KONKEL
W ostatniej części naszego cyklu o znaczeniu kart bram przedstawimy trzy karty z Dworu Denarów: Asa, Dziewiątkę i Dziesiątkę. Te niezwykłe karty wskazują nam drogę i kierunek rozwoju, w którym powinniśmy podążać. Karty bramy z Dworu Denarów oferują nam zadowolenie, szczęście i zdrowie, jeśli nie zbagatelizujemy przesłania, jakie w sobie kryją. Prezentujemy trzy rozkłady: "Dar od losu", "Zakupy" i "Inwestycja".

HISTORIA
52 Dlaczego Śmierć ma złą sławę?
KATARZYNA BOGUSZ-ŻEBROWSKA
Śmierć rozpoczyna ciąg pięciu kart nocy, które razem z kartami: Diabłem, Wieżą, Gwiazdą i Księżycem, opisują drogę Głupca do świata świata podziemnego. Głupiec musi tam zmierzyć się z nieznanym: ze swoimi lękami, niewiedzą i samym sobą.

66 Przygody tarotowego Lwa
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Lew to symbol męstwa i siły. W tarocie musi ugiąć się przed człowiekiem i jego mocą. W najstarszych taliach zachowały się dwie różne wersje tego arkanu. W talii Viscontich-Sforzów mężczyzna panuje nad lwem siłą fizyczną i bije go pałką. W talii Visconti Cary-Yale kobieta ma na groźnego lwa inną, ale skuteczną metodę, bo głaszcze go i oswaja.

79 Nie kuś diabła, kiedy śpi
KATARZYNA BOGUSZ-ŻEBROWSKA
Diabeł zmusza zarówno Głupca, jak i nas obserwatorów do zastanowienia się nad istotą Zła, łatwością, z jaką ulegamy iluzji przyjemności, nałogom, niszczącym pragnieniom, pokusie gromadzenia dóbr materialnych i władzy. Zanim spotkamy się z Diabłem, poznajmy jego niezwykłą historię, która uczyniła go zarazem strasznym i atrakcyjnym celebrytą w kulturach świata.

95 Droga Głupca
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Głupiec to karta bez numeru. Jej bohater jest przybyszem znikąd, spoza dobrego towarzystwa i oficjalnej struktury. Może pozostać sobą, ale też stać się kolejnym arkanem tarota. Jego podróż zaczyna się w małej wiosce i prowadzi w stronę wielkiego miasta. Droga Głupca nigdy się nie kończy, bo miasta na horyzoncie będą coraz większe i większe. Gdy wstąpi w ich bramy, znów będzie tylko wędrowcem.

ROZKŁADY
128 Loteria i tarot
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Przedstawiamy znaczenie kart w pytaniach o wygraną i pieniądze oraz rozkłady tarota dla osób, które grają lub chcą zagrać w lotto lub wziąć udział w konkursie: "Gwiazda dla gracza", "Szczęśliwe miejsce", "Za ile grać?"

137 Dziecko i rodzina
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Pytania o miłość i ciążę są jednymi z najczęściej zadawanych tarocistom. Dlatego przedstawimy nowe rozkłady dotyczące dzieci, ciąży i relacji rodzinnych: "Rodzina", "Ciąża", "Rodzic i dziecko", "Talenty", "Kłopoty z dzieckiem", "Rodzina patchworkowa" i "Konflikt w rodzinie". Analizujemy karty rodzinne w talii tarota.

168 Moda i tarot
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Skromna jak Kapłanka czy wystrojona niczym Cesarzowa? Dostojny jak Cesarz czy niedbale ubrany jak Głupiec? Karty tarota udzielają nam odpowiedzi na każde życiowe problemy i pytania, również te mało ważne z punktu widzenia naszego duchowego rozwoju, ale jakże istotne na co dzień. Tarot podpowiada, jak się ubrać stosownie do okazji i jak podążać za modą. Przedstawiamy rozkłady: "W co się ubrać?", "Kupić czy nie?", "Szafa", "Suknia ślubna".

Zapowiedzi 

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Tarocista 24 (kwartalnik)
Tarocista 24 (kwartalnik)
Tarocista 23 (kwartalnik)
Tarocista 23 (kwartalnik)
Tarot Draconis instrukcja po polsku
Tarot Draconis instrukcja po polsku
Tarocista 19 (kwartalnik)
Tarocista 19 (kwartalnik)
Visconti-Sforza Pierpont Morgan Tarocchi Deck
Visconti-Sforza Pierpont Morgan Tarocchi Deck
Tarocista 20 (kwartalnik)
Tarocista 20 (kwartalnik)

Nowości
Promocje

Tarot Aniołów-Tarot of the Angels inst.pl
69,00zł
Stara cena:
75,00zł

Kalendarz ścienny 2020 Unicorns
15,01zł
Stara cena:
20,00zł
Reklama


Tarocistka Iwona

Magia TarotaReklama na naszej stronie

Correct Studio