Tarocista 9-10 (kwartalnik)

Tarocista 9-10 (kwartalnik)

Produkt: Tarocista 9-10 (kwartalnik)
Data dodania: piątek, 11 maj 2012
Recenzje: Napisz recenzję

Cena: 39,98zł

Opis:

Produkt: Tarocista 09_10 nr 3-4(9-10)/2011
Wymiary: A5 200 x 145 mm
Opis: 180 s., miękka okładka, druk czarno-biały
Wydawnictwo: Albireo s.c. 2011
Cena: 39,98zł

W najnowszym numerze kwartalnika "Tarocista" polecamy artykuły o planowaniu czasu z tarotem oraz o rozwoju symboliki dwóch najbardziej kontrowersyjnych kart w historii tarota: Śmierci i Diabła. Warto również prześledzić przemiany tarotowego lwa i znaczenia karty Siła. W numerze znajduje się artykuły o interpretacjach kart dworskich oraz o kartach bramach z Dworu Denarów. W numerze prezentowanych jest dwadzieścia nowych rozkładów kart z przykładami interpretacji dotyczących inwestycji biznesowych, dzieci i rodziny, gry w totka i mody.

SPIS TREŚCI

Od redakcji

NAUKA TAROTA
3 Dworska etykieta IZABELA PODLASKA-KONKEL
Przedstawiamy różne odsłony kart dworskich oraz sposoby ich interpretacji. Opisujemy, jak figury są powiązane z wielkimi arkanami i w jaki sposób interpretować je w konkretnych przypadkach. Prezentujemy też dwa rozkłady "Przyjaciele i wrogowie" oraz "Miłość czy przyjaźń?".

17 Karta Siła
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Sekrety interpretacji karty Siła, jej znaczenie w pytaniach o miłość, związki, pracę i zdrowie.

20 Karta Pustelnik
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Jak interpretować kartę Pustelnik? Przedstawiamy jej symbolikę oraz znaczenie w pytaniach o miłość, pracę i zdrowie.

TAROT W PRAKTYCE

23 Planowanie z tarotem
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Kiedy zaczynasz dzień, planujesz podróż lub zastanawiasz się, co przyniesie ci najbliższy rok, możesz użyć kart tarota, aby poznać bieg wydarzeń i dobrze rozplanować czas. Specjalne rady, czego unikać, a jak postępować, aby najwięcej zyskać, pozwolą nam jak najlepiej wykorzystać okoliczności i przygotować się na nieznane.

34 Karty bramy cz. V. Denary
IZABELA PODLASKA-KONKEL
W ostatniej części naszego cyklu o znaczeniu kart bram przedstawimy trzy karty z Dworu Denarów: Asa, Dziewiątkę i Dziesiątkę. Te niezwykłe karty wskazują nam drogę i kierunek rozwoju, w którym powinniśmy podążać. Karty bramy z Dworu Denarów oferują nam zadowolenie, szczęście i zdrowie, jeśli nie zbagatelizujemy przesłania, jakie w sobie kryją. Prezentujemy trzy rozkłady: "Dar od losu", "Zakupy" i "Inwestycja".

HISTORIA
52 Dlaczego Śmierć ma złą sławę?
KATARZYNA BOGUSZ-ŻEBROWSKA
Śmierć rozpoczyna ciąg pięciu kart nocy, które razem z kartami: Diabłem, Wieżą, Gwiazdą i Księżycem, opisują drogę Głupca do świata świata podziemnego. Głupiec musi tam zmierzyć się z nieznanym: ze swoimi lękami, niewiedzą i samym sobą.

66 Przygody tarotowego Lwa
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Lew to symbol męstwa i siły. W tarocie musi ugiąć się przed człowiekiem i jego mocą. W najstarszych taliach zachowały się dwie różne wersje tego arkanu. W talii Viscontich-Sforzów mężczyzna panuje nad lwem siłą fizyczną i bije go pałką. W talii Visconti Cary-Yale kobieta ma na groźnego lwa inną, ale skuteczną metodę, bo głaszcze go i oswaja.

79 Nie kuś diabła, kiedy śpi
KATARZYNA BOGUSZ-ŻEBROWSKA
Diabeł zmusza zarówno Głupca, jak i nas obserwatorów do zastanowienia się nad istotą Zła, łatwością, z jaką ulegamy iluzji przyjemności, nałogom, niszczącym pragnieniom, pokusie gromadzenia dóbr materialnych i władzy. Zanim spotkamy się z Diabłem, poznajmy jego niezwykłą historię, która uczyniła go zarazem strasznym i atrakcyjnym celebrytą w kulturach świata.

95 Droga Głupca
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Głupiec to karta bez numeru. Jej bohater jest przybyszem znikąd, spoza dobrego towarzystwa i oficjalnej struktury. Może pozostać sobą, ale też stać się kolejnym arkanem tarota. Jego podróż zaczyna się w małej wiosce i prowadzi w stronę wielkiego miasta. Droga Głupca nigdy się nie kończy, bo miasta na horyzoncie będą coraz większe i większe. Gdy wstąpi w ich bramy, znów będzie tylko wędrowcem.

ROZKŁADY
128 Loteria i tarot
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Przedstawiamy znaczenie kart w pytaniach o wygraną i pieniądze oraz rozkłady tarota dla osób, które grają lub chcą zagrać w lotto lub wziąć udział w konkursie: "Gwiazda dla gracza", "Szczęśliwe miejsce", "Za ile grać?"

137 Dziecko i rodzina
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Pytania o miłość i ciążę są jednymi z najczęściej zadawanych tarocistom. Dlatego przedstawimy nowe rozkłady dotyczące dzieci, ciąży i relacji rodzinnych: "Rodzina", "Ciąża", "Rodzic i dziecko", "Talenty", "Kłopoty z dzieckiem", "Rodzina patchworkowa" i "Konflikt w rodzinie". Analizujemy karty rodzinne w talii tarota.

168 Moda i tarot
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Skromna jak Kapłanka czy wystrojona niczym Cesarzowa? Dostojny jak Cesarz czy niedbale ubrany jak Głupiec? Karty tarota udzielają nam odpowiedzi na każde życiowe problemy i pytania, również te mało ważne z punktu widzenia naszego duchowego rozwoju, ale jakże istotne na co dzień. Tarot podpowiada, jak się ubrać stosownie do okazji i jak podążać za modą. Przedstawiamy rozkłady: "W co się ubrać?", "Kupić czy nie?", "Szafa", "Suknia ślubna".

Zapowiedzi 

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Tarocista 24 (kwartalnik)
Tarocista 24 (kwartalnik)
Tarocista 23 (kwartalnik)
Tarocista 23 (kwartalnik)
The Pamela Colman Smith Commemorative Set (Rider Waite)
The Pamela Colman Smith Commemorative Set (Rider Waite)
Tarot Draconis instrukcja po polsku
Tarot Draconis instrukcja po polsku
Tarocista 21 (kwartalnik)
Tarocista 21 (kwartalnik)
Tarocista 18 (kwartalnik)
Tarocista 18 (kwartalnik)

Nowości
Reklama


Tarocistka Iwona

Magia TarotaReklama na naszej stronie

Correct Studio